Заболотів

назад

(Рос. Заболотов)

Населення: 4100 мешканців

Селище міського типу Снятинського району Івано-Франківської області.

Перша згадка про Заболотів, згідно запису Коломийської земельної книги, датується 1455 роком. У спеціальному земельному акті Багатий шляхтич Павло Преславський зробив вічний поділ батьківських і матірних добрів між шляхтичем Іваном, своїм братаничем і своїми братаницями: Варварою, дружиною Івана Заржецького, Софією, дружиною Клеопи із Млодович, Катериною, дружиною Миколи Кермановського з такою умовою, що шляхтичеві Іванові, своєму братаничу, виділив у вічному поділі село в Коломийському окрузі Ільниче (нині с. Іллінці), Варварі подарував села Тулуків та Олешків, а Софії — місто Заболотів.

Починаючи з 1790 року Заболотів був єврейським містечком. Єврейське населення зменшилося після погрому у 1903 році. Під час Другої Світової війни єврейське населення повністю знищено.

29 червня 2008 року на честь 555-річчя селища в центрі Заболотова було встановлено пам'ятник шляхтянці Софії—засновниці селища — жіноча постать в українському народному вбранні. Вважається, що монумент має стати своєрідною «визитівкою» селища. Також у селищі встановлені величний пам’ятник Тарасові Шевченку (який входить у реєстр ста найкращих пам'ятників поетові в світі) та погруддя Манесу Шперберу.


Костел Пресвятої Трійці

У 1605 року на цьому місті збудований первісний дерев`яний , проте у 1618-1621 pp. костел був знищений під час турецько-татарських нападів. У 1669 році власник Заболотова Бакутський заповів своє майно парафії, було споруджено новий дерев`яний храм.  Останній дерев`яний костел освятили 1833 року.

Сучасний мурований храм спорудили у 1902р., а освятили 1909 року під титулом Пресвятої Трійці.

Після ІІ св. війни костел закрили, будівлю використовували у якості продовольчого складу. У 1993 році храм повернули римсько-католицькій громаді.