Шевченкове

назад

(Рос. Шевченково)

Населення: 159 осіб

Шевченкове – село Галицького району Івано-Франківської області. Крихітне село, підлегле сусідньому поселенню Залуква, неподалік від Галича.


Церква Пантелеймона

В цьому невеликому селі зберігся найстародавніший храм Західної України - мурована церква Пантелеймона (1194). Її лаконічний силует, що увібрав елементи архітектури заходу й сходу, добре проглядається із замкового пагорба в Крилосі. Навіть не віриться, що цей чудовий храм височіє над околицею вже вісім століть. Тоді храм був на території князівського граду Галича. На одному із пілястрів храму археологи знайшли дату 1194., можливо це рік будівництва.

У 1367. церкву перетворили на костел св. Станіслава, але через 60 років парафія перебралася  до Крилоса, а старий храм залишився пустувати, час від часу потерпаючи від татарських атак. У 1598-1611 рр. францисканські ченці  перебудовують храм і зводять поруч дзвіницю. 1676 р. війська Ібрагіма Шайтана руйнують святиню. У 1802 р. храм хорить. Не пощадили  його й артилерійські бомборбування під час Першої світової війни. Зараз його вивчають історики й археологи, вони виявили на стародавніх стінах граффіті князівських часів, і серед іншого - зображення тризуба.