Гукливий

назад

(Рос. Гукливый)

Населення: 2110 мешканців

Розташоване за 6 кілометрів від райцентру в сторону Міжгір’я.

Село було засноване вихідцями з Галичини Іваном Бобко та Петром Пецьковичем. Припускають, що назву село отримало від невеличкого потічка Гукливчика, що тече крізь село.


Церква св.Духа

Дерев`яна (з ялинових брусів), тризрубна, з трьома різноширокими зрубами. Стіни над дахом і дахи покриті гонтом, вежа - дубовим лемешем. фундамент складний з річкового каменю на глиняному розчині. Над східною частиною посаджена струнка барочна главка, над бабинцем височіє квадратна вежа з двох`ярусним барочним завершенням. Дах, спираючись на випуски зрубів, м`яко опоясує споруду з усіх боків і прикриває крильце на західному фасаді, декороване різьбленими стовпчиками.

На полотнищах дверей нанесені різьблення. Неф і східна частина мають коробове зведення, притвор - плоске перекриття. Завдяки загальній покрівлі над трьома зрубами пам`ятник виглядає компактним, зовні майже не відчувається його ділення на три частини. Дзвіниця, квадратна в плані, побудована з того ж матеріалу, з рубаним першим ярусом і каркасним - другим. Шатровий дах дзвіниці і стіни покриті гонтом. Пам`ятка відреставрована в 1970-1971 рр.