с. Зимне

назад

(Рос. Зимнее)

Населення: 943

Зимне — село в Україні, Володимир-Волинському районі Волинської області, в 5 км від Володимира-Волинського. У часи Київської Русі тут була зимова резиденція Волоимирських князів, звідси і назва місцевості.


  Святогорський монастир

  Зимненьский святогорський монастир належить до найдавніших на Україні... В 988 році великий князь Володимир прийняв православне християнство з Греції, а охрестивши свій народ, почав будувати церкви, храми та училища. Збудував князь церкви та заложив єпископство у місті Володимирі, котре було назване в честь князя. Село Зимне було тоді пригородом великого міста, де постійно знаходився князь.

  Князь Володимир положив славний початок. Монастир прославився чудесами від чудотворного образу і святим життям Зимненських ченців.

  В Зимненському монастирі проживали перші Волинські святі – Стефан (1091-1094р.), І. Амфілохий (1105-1121р.), що були тут єпископами. Побував в Зимненському монастирі і преп.Нестор-літописець, який був постриженником єпископа Стефана і в 1097р. був у Володимирі «смотренія раді училищ і постановленія учителя». В свій час тут був ігуменом Ніфонт, з часом єпископ Новгородський, продовжувач літопису преп. Нестора від 1116 до 1157рр., славний захисник церковних канонів.

  В цьому монастирі похоронені два православні Володимирські єпископи: Іосаф і Василій за часу володіння Данила Романовича (1222-1266).


  Свято-Троїцька церква

  Поза монастирським двором на північому схилі гори споруджена Свято-Троїцька церква-ротонда (1465-1479), у сусідстві з якою - один із виходів до печер.