Голоби

назад

(Рос. Голобы)

Населення: 4 240 осіб

Голоби відомі із середини 16 століття. 1957 року Голобам надано статус селища міського типу. У селищі є краєзнавчий музей. За народним переказом, у давнину село належало жорстокому поміщикові, який наказував непокірним селянам вистригати волосся (голити лоби). Від гололобих селян і село назвали Головлобами, потім Голобами. Цієї версії дотримувався дослідник топонімії Волині Володимир Покальчук. За іншим переказом, назва села походить від слова головби — возії лісу.

У Голобах народились Анатолій Всеволодович Беркута — кандидат економічних наук, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України. Брезвін Анатолій Іванович - колишній Голова Державної податкової адміністрації України;Президент Федерації хокею України.Кандидат економічних наук, заслужений економіст України.За науково-практичну діяльність А.І. Брезвін нагороджений медаллю «За трудову відзнаку» (2002 р.); орденами «За заслуги» ІІІ ступеня (1997 р.), ІІ ступеня (1999 р.), та І ступеня (2004 р.).


    Костел Св. Михаїла

    1711 - 1728 рр. Костел цегляний, обштукатурений, хрещатий у плані з прямокутною ризницею і паламарнею з виділеним в об’ємі прямокутним притвором і дзвіницею над ним. Первісний основний об’єм костелу складений з жолобкової цегли. Однонавову будівлю розширили за рахунок бічних приділів (рамена хреста), над апсидою – трьохсхилий, ризниці, паламарні і невеликого приміщення для сходів, що ведуть на хори. Приділи декоровані по кутах пілястрами, основний об’єм підпирають із заходу по кутах два невеликі контрфорси. Склепіння циліндричне, з розпалубками. Над вікнами приділів – білокам’яні хрести. Фасади пам`ятника позбавлені декору.Стіни і зводи усередині розписані темперою

    Церква св.Георгія

    1783 р. Цегляна Церква. Пам`ятник перехідного типу від барокко до класицизму з традиційною дерев`яною дзвіницею у формах народної архітектури Волині.