с. Вишеньки

назад

Вишеньки - село Чернігівської обл. Населення становить 506 осіб. Орган місцевого самоврядування— Вишеньківська сільська рада.

Село належало гетьманам І. Самойловічу, І. Мазепі, П. Полуботко.

Важко повірити, що в цій далекій від автотрас місцевосці була резиденція видатного полководця, фельдмаршала й президента Малоросійської колегії графа П. Рум`янцева-Задунайського.


    Палацовий комплекс

    На правому високому (40м) березі річки Десни збереглася частина палацового комплексу (1787 р.), побудованого в модному на той час готичному стилі з імітацією середньовічних замків-фортець: зубчаті вежі, стрілчасті, круглі, ромбоподібні й прямокутні вікна, пінаклі у вигляді невеликих башточок. Вдало підібраний ланшафт будинку приписують архітекторам Кваренгі, В. Баженову і М. Мосципанову.

    Зі слів місцевих жителів, в давні часи від палацу через Десну на луки було перекинуто міст, дві чавунні колони якого збереглися до наших днів. Кажуть також, що на березі ріки стоїть половина палацу. Другу половину, яка належала Розумовському Кирилу Григоровичу – останньому гетьману України (1750-1764 роки правління), після сварки Катерини та Розумовського розібрали та перенесли в с. Райгородок, де у 1820 р. з неї побудували Преображенську церкву.


    Успенська церква

    В Вишеньках знаходиться Успенська церква 1728-87 рр., споруджена на кошти П. Румянцева - Задунайського у формах класицизму, та палац російської імператриці Катерини II.