смт. Короп

назад

(рос. Короп)

(1153, 5,5 т.м.)

У кінці 16 — на початку 17 ст. одержав назву Короп. З 1718 в Коропі розміщувалася козацька артилерія(«військова армата»). У 1-й пол. XVIII століття Короп одержав магдебурзьке право. Вважався одним з центрів шкіряного виробництва на Чернігівщині.

На початку Великої Вітчизняної Війни населення Коропа взяло активну участь у будівництві оборонних споруд на лівому березі десни поблизу залізничної ст. Доч, багато з них вступило до винищувального і народного ополчення .

На околицях Коропа виявлено стоянку і поселеня «Короп-3» періоду мезоліту-бронзи (8-2 тис. до н. е.), поселення неоліту (5 тис.до н. е.), бронзи (2тис.до н. е.), слов'янске поселення (3-5ст.), періоду Київської Русі (10-13 ст.)

 


    Іллінська церква-фортеця

    На кінець ХІХ століття у Коропі було дев’ять церков. Іллінська церква-фортеця збереглась до наших днів і є єдиною такою пам’яткою на Лівобережній Україні.

    Вважають, що спочатку це була оборонна башта, яку у кінці XVIII ст. перебудували на храм.  


    Вознесенська церква

    Збудована 1764 р. на кошти отамана «Генеральної армати» П. Юркевича. Являє собою муровану, баштоподібну, монументальну споруду тетраконхового типу. Всередині збереглися фрагменти олійного живопису кінця XVIII ст.