с. Тростянець

назад

Тростянець - село Бережанського району Тернопільської області. Розташоване на півдні району, в мальовничій долині річки в найвищому і найбільш розчленованому горбувато-гористому західному терені Подільської гряди — Опіллі. Центр сільської ради.

Віддаль до районного центру 20 км, до залізничної станції Потутори 11 км. Межує з населеними пунктами Божиків , Квіткове , Слов'ятин, Діброва, Молохів, Котів.

На 1 січня 1995 р. в селі було 272 двори, у яких проживало 424 осіб.

Археологічні матеріали засвідчують, що територія Тростянця була заселена здавна. Біля Котова виявлені залишки поселення ІХ-VII століття до нашої ери, а поблизу Нижньої Липиці — стоянку пізнього палеоліту. На території села Шумляни знайдений бронзовий меч ІХ ст. до н. е. біля Божикова - глиняний посуд VIII - VI ст. до н. е.

З аналізу розташування окремих частин села і їх назв можна зробити висновок, що перші жителі поселилися біля правого потоку теперішньої частини села, що носить назву Кут з вулицею Ринок. Це була найбільш захищена територія: з півдня і заходу гора і ліси, зі сходу — болота. За переказами це були охоронці замку, який височів у лісі на горі Верховина за 1,5 км в південно-західному напрямку від села.


Дендропарк Тростянець

Дендропарк «Тростянець» знаходиться у селі Тростянець Ічнянського району. Його площа 204,4 га, підпорядкований Національній академії наук України.

Парк у Тростянці заснував Іван Михайлович Скоропадський (1804- 1887) у 1830-х роках, - нащадок відомого гетьмана Івана Ілліча Скоропадського (близько 1646-1722).