с. Осіч

назад

(рос. Осич)

1700, 274 м.

Бахмацький р-н, розташоване село в 9 км від Батурина.


Свято-Миколаївський Крупицький монастир

Історія Крупицького монастиря для нас втрачена. Відомо тільки, що він перебував у півверсти   від нинішнього монастиря, на захід, у місці долішніх , і тісному, оточеному лісами та болотами. На цьому   місці під час нападу татарського врятованим від ворога та   голодуючим   подана була небесна їжа, - падали з хмар крупи, від чого монастир названий Крупицького . Ця чудова подія була описана рукою св. Димітрія на напрестольним Євангелії. Час заснування Крупицького монастиря з точністю визначити неможливо , кажуть, що він був заснований ще в ХІ ст. біля кургану, де з’явилася ікона св. Миколая. Цей образ зберігався у каплиці на місці його з’явлення до 1812 р., а потім був перенесений у монастир. Коли під час Радянської влади монастир був зруйнований, його сховали місцеві мешканці, а нині повернули у відроджену обитель. Чудотворний образ святителя Миколая Крупиць кого користується особливою пошаною серед православних віруючих України й Росії.

Розквіт монастиря почався з 1669 р., коли Батурин став столицею Гетьманщини. На його розвиток не шкодували грошей гетьмани та козача старшина.

У монастирі в даний час є домова церква. До весни 2003 р. з трьох храмів, що були в обителі до розорення, частково відновлений один - храм Преображення Господнього (кам`яний Нікольський собор і дерев`яна церква в ім`я св. Миколи Чудотворця зруйновані). Крім того, в монастирі самотньо, але велично височить добре збереглася дзвіниця (дзвони не збереглися).