Субіч

назад

(Рос. Субич)

Населення: 291 осіб

Кам`янець-Подільський р-н, в 30 км від райцентру. Сполучення тільки за допомогою нечастих рейсових автобусів. Субіч - молодший брат Бакоти. Тут фантастичної краси пейзажі (кручі над широким Дністром, зелені луги на буковинському березі ріки, мальовничі скелі на її хмельницькому березі).


Печерний монастир

Скельний печерний монастир, відомий з XVI ст. Складається з трьох печер. Історія монастиря пов’язана  з іменем Миколи Петровича Семенка, місцевого жителя, військового лікаря за фахом. Ще змалечку він, хлопчиком, випасав худобу на схилах Дністра та чув історії про “низейських ченців”. Ченці ці колись жили у печерах над Дністром, пряли та ткали, молилися і працювали.

Повернувшись із Афганістану, Микола Семенюк знайшов серед односельчан однодумців та вирішив розчистити дорогу – стежину до монастиря. До роботи взялася вся громада села Субіч і за один місяць величезна робота була зроблена. Освячення відбулося 4 серпня. У Субочі, в якому немає своєї церкви, у той день був такий здвиг люду, який лиш колись відбувся в старій столиці Поділля Бакоті. Прийшли прочани із Калачковець, Демшина, Рогізни, Патринець, Китайгорода, Вихватновець і багатьох інших навколишніх сіл.

Під час робіт у монастирі були знайдені сліди старовинної фрески на стінах монастиря.  Активісти вирішили нічого не торкатися та чекати на фахівців реставраторів із Кам`янця-Подільського. А сам Микола Семенюк, разом з однодумцями, плекає зараз надію зробити загороду по обривистій обочині дороги і створити можливість постійної церковної служби в тисячолітній печерній святині. Він ретельно вивчає пам`ятки про монастирі Наддністров`я і низейських монахів.