Маліївці

назад

(Рос. Малиевцы)

Населення: 727 осіб

Село в Україні, Дунаєвецькому районі Хмельницької області. Назва села походить від прізвища магнатів, які володіли цими землями в другій половині XVI ст. Ян і Петро Маліївські, сини Якуба і Малгожати, — ось майже все, що відомо про перших власників Маліївців. Рід скоро вимер, не залишивши нащадків чоловічої статі.  Маліївці перейшли до Кавецьких, на початку XVIII ст. — Пепловських та Туркулів, нарешті в другій половині XVIII ст. — в руки Свірських.  


    Палацо-парковий комплекс Орловських

    У деяких приміщеннях палацу збереглася ліпнина і стукові панно. У північному крилі - парадні сходи з ажурною огорожею кінця XVII ст. У старому ланшафтному парку (площа 17, 2 га, закладений майстром Д. Клігером) є висока скеля і система водойм із водоспадами. Місце це неймовірно мальовниче і залучає не тільки туристів, але й скаутів  та адептів РУН-Віри. У скелі збереглося кілька печер. За слов`янських часів, як вважають вчені, в них були язичницькі капища, пізніше в печерах розташувався чернечий скит.

    Палац Орловських

    На пагорбі над водоспадом знаходиться палац Орловських (1788), у якому зараз розмістився дитячий туберкульозний санаторій. Колись його власники зібрали в цих стінах найбагатшу колекцію польського і західноєвропейського живопису. Четверо могутніх атлантів так само тримають на своїх плечах балкон другого поверху, як і століття тому.