Чугуїв

назад

(Рос. Чугуев)

Населення:  37 800 мешканців

Чугуїв, місто на Харківщині, розташоване над річкою Сіверський Донець, районний центр Харківської області. З високої гори у центрі міста відкривається багатокілометрова панорама лісів, сіл, доріг. Майже 400 років Чугуїв був військовим містечком. З першої половини XIX століття він став центром військових поселень, про що свідчить план вулиць, будівель того часу. Збереглись споруджені тоді міцні будівлі військового і цивільного призначення. Завдяки ним центральна площа міста стала музеєм історичної архітектури.

Неподалік від Чугуєва в урочищі «Фігуровка» побудовано багато баз відпочинку. Серед них — спортивно-оздоровчий табір «Політехнік» Національного технічного університету "ХПІ". Густий нескінченний сосновий ліс, чисте повітря, тиша, спокійна річка приваблюють не одне покоління студентів, викладачів, дорослих та дітей.

Біля Чугуїва щорічно проводиться фестиваль авторської пісні "КСП", куди зїзжаються автори та виконавці зі всього СНД.

Чугуїв — батьківщина художника Іллі Рєпіна (1844—1931). Увіковічене місце, де народився майбутній автор картин «Запорожці пишуть листа турецькому султану», «Бурлаки на Волзі», «Садко», пейзажів рідного Дінця. Є картинна галерея, дім-музей І. Рєпіна. Є музей-заповідник, пам'ятник, Рєпінські місця.


  Будинок управи військового поселення

  Будинок створений за типовим проектом. З 1873 до 1918 року тут працювала Чугуївська міська дума.


  Покровський собор

  В 1984 році в місті у приміщенні колишнього Покровського собору (1826-1834) відкрито галерею «Лауреати премії ім. І.Ю.Рєпіна».

  Художньо-меморіальний музей І. Репіна

  Справжній будинок, у якому мешкав І. Рєпін, майже цілком було зруйновано під час Великої Вітчизняної війни. У відновленому будинку-музеї зберігаються речі та деякі роботи видатного художника. У місті встановлено пам`ятник І. Рєпіну (1956 р.) за проектом скульптора Г. Манізера.