Красноград

назад

(Рос. Красноград)

Населення: 27 600 осіб

Красноград стоїть на на р. Берестовій в 101 км на захід від обласного центру — м. Харкова. Місто розташоване на вододільному плато, що круто спускається до правобережжя долини р. Берестової. Загальний схил поверхні спостерігається з північного сходу на південний захід у бік ріки.

Місто Красноград засновано як Більовську фортецю в 1731-33 р.р. у складі Української лінії оборонних зміцнень, що проходила від Дніпра до Сіверського Дінця. У 1784 р. фортеця перейменована на Костянтиноград, а в 1797 р. одержала статус міста. З 1922 року місто називається Красноградом. Однак ще до початку 1980-х років залізнична станція називалася Конград (Константиноград), та ходив т. зв. "робочий" (тобто приміський) поїзд "Конград-Лозова".


Краєзнавчий музей

Красноградський районний краєзнавчий музей імені П. Д. Мартиновича міститься в історичній будівлі в центрі Краснограда за адресою: вул. Жовтнева, буд. 55. Ініціатором заснування музею в Краснограді був український вчений П. Д. Мартинович. Заклад було відкрито в 1922 році. Вже наприкінці 1920-х років у музеї було близько 7 тисяч експонатів, а книгозбірня налічувала 5 тисяч томів. У наш час Красноградський районний краєзнавчий музей носить ім`я свого засновника — П. Д. Мартиновича, і є значним осередком культури й науки міста та району. У фондах Красноградського районного краєзнавчого музею імені П. Д. Мартиновича зберігається 24 тисячі експонатів, що знайомлять не лише з історією та сьогоденням району, а й багатствами його надр.