Тростянець

назад

(Рос. Тростянец)

Населення: 23 370 осіб

Розташоване на річці Боромля, (притока Ворскли, басейн Дніпра), за 59 км від обласного центра. Найближчий райцентр — місто Охтирка (21 км).

За свідченнями істориків, поселення на місці теперішнього Тростянця виникло в першій половині XVII ст., під час нової хвилі переселення селян і козаків з Правобережної України на Слобожанщину, викликаної поновленням панування польської шляхти після битви під Берестечком (1651). Назву міста пов'язують із назвою річки Тростянки, яка протікає неподалік. Наприкінці XVII ст. власником Тростянця стає охтирський полковник Іван Перехрестов.

У 1720 році тростянецькі перейшли до царського духовника Тимофія Надаржинського. До 1820 року Тростянець належав безпосередньо сім'ї Надаржинських, а з 1820 року - яко посаг - переходить до сім'ї генерала Олексія Корсакова, з 1843-го - до сім'ї князя Василя Голіцина. До 1765 року Тростянець був у юрисдикції Охтирського полку, потім – у складі Слобідсько-Української губернії. З 1835 року Тростянець входив до складу Харківської губернії. Господарство містечка розвивалось дуже повільно через важкий матеріальний стан населення.

1877 року в Тростянці за наказом російського міністру шляхів сполучення збудували локомотивне депо “Смородине” та закуплено 12 паротягів. 1940 року Тростянцю надано адміністративний статус міста.