с. Лаврів

назад

(рос. Лаврев)
Старосамборський р-н, за 9 км від залізн. станції Тершів (Львів - Ужгород) уздовж річки Лінинки повз села Спас і Велика Лінина із церквою.


Лаврійський монастир

Монастир заснований у середині ХІІІ ст. Згідно з легендою, засновником монастиря був князь Лавр, згаданий у грамоті князя Лева Даниловича 1292 року. Як вважає історик Ігор Мицько, Лавр – чернече ім’я Великого князя Литовського (1264-1268) Войшлека, який у 1255-1257 рр. був ченцем у Преображенському монастирі в Спасі та Онуфріївському в Лаврові.

В Онуфріївській лаврі свого часу зберігалася частина мощей святого Онуфрія. Це було єдине місце зберігання його мощей у Східній Європі (інші частини зберігались у Константинополі, Римі та Брауншвейзі. Мощі були втрачені під час татарських набігів XVI ст.

Лаврівський є найдавнішим монастирем Святого Онуфрія в Україні, з якого цей культ швидко поширився в Галичині (Львів, Підгірці, Добромил) та далі на схід.

Чимало прихильників культу святого Онуфрія, згідно із заповітами, були поховані в Лаврівському монастирі, а не у своїх кафедральних храмах. Першим із них був князь Лев Данилович, за переказами, похований у Лаврові.